Była cicha i piękna jak wiosna… czyli Studenckie Majówki

studenckie majówki 2017

   …za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, zawsze Dziewicy, uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

W roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie postanowiliśmy odpowiedzieć na wezwanie Maryi do modlitwy o nawrócenie grzeszników oraz pokój na świecie. Naszą odpowiedzią było zorganizowanie w miesiącu maju tzw. Studenckich Majówek. Siedmiokrotnie spotykaliśmy się przy Grocie Matki Bożej przy kościele Garnizonowym w Lublinie, aby tam, w gronie lubelskich studentów, wspólnie wychwalać Boga przez orędownictwo Matki Najświętszej, dla której miesiąc maj jest szczególnie poświęcony. Była to także okazja do zaświadczenia o swojej wierze oraz zawierzeniu Maryi. Cieszymy się, że razem z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży modlili się także studenci, którzy na co dzień nie należą do naszej wspólnoty, a mimo to odważyli się i przyszli pod Grotę Matki Bożej, aby tam wspólnie się modlić i oddać cześć Maryi.

Jedna z modlitw, odmawianych przez nas podczas Studenckich Majówek brzmi:

    Maryjo bądź nam serdeczną Matką. Pomagaj zadbać o to co najważniejsze: o moc własnej woli, o jasność rozumu i o sumienie – o niezawisłość sumienia wobec wszystkich władz, mody i obyczajów ludzkich. Niech będzie oparte i przyległe jedynie do kodeksu praw boskich. Pomóż nam dbać o jakość serca.

Mamy nadzieję, że Studenckie Majówki na stałe wpiszą się w kalendarium wydarzeń i inicjatyw, z którymi KSM Studencki stara się wychodzić do młodych ludzi .

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s