Najczęściej zadawane pytania o KSM

Co to jest MKA KSM?

MKA – Międzyuczelniane Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w skrócie KSM Studencki, jest to grupa studentów różnych uczeli, którzy chcą kształtować swoje życie w oparciu o naukę Kościoła. MKA tworzy  przestrzeń, w której można kształtować swoją postawę dojrzałego Katolika i Polaka. Aby zawsze być gotowym służyć Bogu i Ojczyźnie!

Kiedy? Gdzie? O Której?

Spotkania odbywają się co tydzień, w czwartki, w salce przy Kościele Garnizonowym (al. Racławickie 20) rozpoczynają się o godz. 19.00. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 do Kościoła Garnizonowego.

Co trzeba zrobić aby być w KSM Studenckim?

Trzeba przyjść na czwartkowe spotkanie z odrobiną chęci do rozwijania siebie i swojej relacji z Bogiem.

Kto może przyjść?

Każdy student bądź absolwent do 30 roku życia.

Co daje KSM? Dlaczego warto?

Pomaga w ukształtowaniu kręgosłupa moralnego, motywuje do pracy nad sobą, uczy przeżywania wiary, dodaje odwagi do głoszenia prawdy o Chrystusie, uczy wrażliwości społecznej, daje możliwość rozwoju, uczy pracy w grupie, organizacji, odpowiedzilności.

Po co? Jaki jest cel spotkań?

Spotkania pomagają w odkrywaniu prawdy o Bogu, w lepszym zrozumieniu naszej wiary, nauki Kościoła oraz w kształtowaniu postawy dojrzałego Katolika, który potrafii odnaleść się we współczesnym świecie i wie w co wierzy.

Jakie są tematy spotkań?

Wyznacznikiem tematów spotkań jest nauka Benedykta XVI skierowana do młodzieży. Poruszane są tematy dotyczące fundamentów wiary, problemów społecznych oraz spotkania modlitwne i biblijne.

Jaka wygladają spotknia?

Na spotkaniach jest zawsze jedna osoba, która animuje spotkanie. Spotkania mają różną formę, są to: rozmowy, dyskuje, filmy z przesłaniem, spotkania z gośćmi, czuwania modlitwne, medytacje Pisma Świętego.

Kto prowadzi spotkania?

Spotkania prowadzą członkowie KSM,  księża asystenci KSM, a także zapraszani goście.

Czy w KSM dzieje się coś więcej poza czwartkowymi spotkaniami?

Tak. Organizowane są wyjazdy,  rekolekcje, spotkania integracyjne. Jest również możliwość korzystania ze szkoleń i kursów oraz tworzenia i koordynowania rożnego rodzaju projektów realizowanych przez KSM AL.

Reklamy